• 2018 KPSS Genel Yetenek Deneme Testi 60 Soru

    Merhabalar sevgili Kamu Personeli adayları sizler için özenle hazırladığımız 2018 KPSS Genel Yetenek Deneme testi 60 sorudan oluşmaktadır. 2018 KPSS ...

Merhabalar sevgili Kamu Personeli adayları sizler için özenle hazırladığımız 2018 KPSS Genel Yetenek Deneme testi 60 sorudan oluşmaktadır. 2018 KPSS Deneme Testi sayesinde bilgilerinizi güncel tutacak ve 2018 yılı KPSS sınavında çıkacak soru tarzlarına alışacaksınız.

2018 KPSS Genel Yetenek Deneme Testi 60 Soru

Hazırladığımız Online KPSS Genel Yetenek Sınavı, 60 soru için 60 dk geri sayma süresi ile sizleri zamana karşı yarışmanız için de bir deneyim olacaktır. Gayet okunaklı ve mobil uyumlu olan sorularımız ÖSYM`nin daha önceki KPSS Sınavlarında çıkmış sorulardan oluşmaktadır. Tam Mobil uyumu sayesinde Otobüste, Vapurda vs.. Dilediğiniz her yerde KPSS Sınavına hazırlanabilirsiniz. 2018 KPSS Genel Yetenek Deneme Testi 60 soru, tamamı daha önceki sınavlardan çıkmış sorulardan oluşan bir testtir. Bu test 60 sorudan oluştuğundan dolayı biraz geç açılabilir. Lütfen Sabırlı olun.

KPSS 2018 Online Test GENEL YETENEK

2018 KPSS Online Deneme Genel Yetenek

Bir çok internet sitesinde bulunan sorular tamamen bir birinin kopyası soru kalıplarıdır. Bir çok soru bankası kitaplarında mevcut olan basım hataları gibi internet sitelerinde bulunan Online KPSS Deneme Sınavı soru ve cevaplarında hatalar meydana gelebilmektedir. Sinavcim.com olarak sizler için soru ve cevap anahtarı özenle hazırlanmış 2018 KPSS Online Deneme Genel Yetenek sınavını kullanımınıza sunuyoruz.

Bu KPSS Hazırlık Sınavının içeriğinde neler var? ;

  • Türkçe Soruları
  • Matematik Soruları
  • Geometri Soruları
  • ÖSYM Sorularına uygun
  • Yeni Müfredat
  • Soru ve Cevap Anahtarı kontrol edilmiş

2018 KPSS Soru dağılımı Nasıl Olacak?

2018 Yılında yapılacak olan KPSS sınavında toplan 120 adet soru bulunmaktadır. Bu soruların 60 tanesi Genel Yetenek adı Altında Türkçe, Matematik ve Geometri derslerinden gelmektedir. KPSS 2018 Genel Yetenek soru dağılımı ise 30 soru Türkçeden,27 Soru Matematikden ve 3 soru da Geometriden sorulmaktadır. Diğer 60 Soru ise Genel Kültür Adı Altında, 30 adet tarih sorusu, 18 adet coğrafya konusu,9 adet vatandaşlık sorusu ve 3 tane de güncel bilgiler sorularından oluşmaktadırlar.

 

2018 YILI İÇİN HAZIRLANAN KPSS GENEL YETENEK HAZIRLIK SINAVI İÇİN TIKLAYINYORUMLAR

Sponsor Bağlantılar
SON YAZILAR
POPÜLER YAZILAR
SON YORUMLAR