Aöf sınav sonuçları 2019 ne zaman açıklanacak

aöf sınav sonuçları

Aöf sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, aöf sınav sonuçları açıklandı mı 2019, aöf sınav sonuçlarına nasıl bakılır? aöf sınav sonuçları bahar dönemi ne zaman açıklanacak?

AÖF bahar dönemi vize sınavı neticlerinın açıklanacağı tarih, yüz binlerce Açıköğretim Fakültesi öğrencisi tarafından en fazla merak içerisinde beklenen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. AÖF 2019 bahar dönemi ara sınavlarının tamamlanmasıyla öğrenciler, sınav neticlerinın ne zaman açıklanacağına odaklandı. Öte yandan, AÖF Program koordinatörleri, yazarlar ve editörler, sınav sorularını eKampüste çözecek. Peki, AÖF sınav neticleri için tarih belli oldu mu?


Yurt genelinde tamamlanan AÖF sınavlarının sonrasında öğrencilerin gündeminde sınav soruları ve yanıtları yer aldı. AÖF sınav soruları ve yanıtları ile değerlendirmelerini gerçekleştirecek olan vatandaşlar, sonrasında sınav neticlerinın açıklanmasını bekleyecek. İşte, AÖF sınav soruları ve yanıtlarının yayımlanacağı tarih ve sonuç açıklanma süreci ile ilgili bazı bilgiler…

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakülteleri ara sınavları 13-14 Nisan’da yapıldı. Sınavlara 800 bin civarı öğrenci katlım sağlarken, gözler şimdi söz konusu sınavların yanıt anahtarları ve neticlerinın açıklanacağı tarihte. İşte, konuya dair detaylar…

CEVAP ANAHTARLARI YAYIMLANDI MI?

Geçtiğimiz hafta sonu tamamlanan AÖF sınavlarına ait soru ve yanıtlar henüz kurum tarafından öğrencilerin erişimine açılmadı.

Geçmiş sınavlar örnek alındığında yanıt anahtarlarının, sınavlar tamamlandıktan sonra ortalama birkaç gün içinde adayların erişimine açılması bekleniyor.

SORULAR ETKİNLİKTE ÇÖZÜLECEK

15-16-17 Nisan 2019 tarihlerinde Bahar Dönemi Ara Sınavındaki sorular Program Koordinatörleri, Yazarlar ve Editörler tarafından eKampüste internetinar etkinliği biçiminde çözülecektir.

ETKİNLİK TAKVİMİ İÇİN TIKLAYIN

AÖF SINAV NETİCESİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınav neticlerinın açıklanacağı net tarih ile ilgili açıklama yapmayan Anadolu Üniversitesi, geçtiğimiz sınav zamanlarınde neticleri ortalama 15-20 gün içinde adayların erişimine açmıştı. Konuya dair gelişmeler son derece haberlerimizde yer vereceğiz.

BAŞARI NOTU NEDİR VE NASIL HESAPLANIYOR?

Başarı Notu, dönem içi notları ile dönem sonu sınav notunun katkılarıyla hesaplanır.

Dönem içi notları; ara sınav, kısa sınav, sözlü sınav, ödev ve uygulamalı çalışmalara verilen notlardan oluşur.

Açıköğretim Sisteminde yapılan sınavlar sonucunda ara sınav notunun %30’u, dönem sonu sınav notunun %70’i alınarak Başarı Notu hesaplanır.

Örneğin, bir dersin ara imtihanından 70 ve dönem sonu imtihanından 80 aldığınızı varsayalım. Bu durumda, ara sınavdan 21 puan ve dönem sonu imtihanından 56 puan almış olacaksınız. Başarı notunuz ise, 21+56= 77 olacaktır.

Şunu belirtmekte yarar var: Bu hesaplama, ödev, uygulama, proje vb. olmayan dersler için geçerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir