• KPSS İslamiyet Öncesi Türk Devletleri

    KPSS İslamiyet Öncesi Türk Devletleri KPSS İslamiyet Öncesi Türk Devletleri konulu tarih dersine uygun sorulardan oluşan test bölümünü sizler için ak...

KPSS İslamiyet Öncesi Türk Devletleri

KPSS İslamiyet Öncesi Türk Devletleri konulu tarih dersine uygun sorulardan oluşan test bölümünü sizler için aktif hale getirmiş bulunmaktayız. Kamu Personeli seçme Sınavına özellikle Tarih konusunda hazırlanmak isteyenler için bizim önerimiz Tarihi en başından parça parça çalışmaktır. Örnek olarak KPSS İlk Türk devletleri isimli konumuz ile başlayabiliriz. Daha sonra geriden günümüze kadar olan bölüm sizlere bir sinema filmi tadı verecektir. KPSS İslamiyet Öncesi Türk Devletleri, 2018 yılında yeniden umutlandığımız kamu personeli seçme sınavı için ilk adımı bu konu ile atabiliriz.

Kamu Personeli seçme sınavında özellikle tarih dersinde ezber yapmaktan ziyade konuyu anlamanız, sizlerin sınav heyecanı ile unutmanızı engelleyecektir. Ezber yaptığınız konu bir çok nedenden dolayı (heyecan vs..) unutulabilmektedir. Tarih dersinden korkmanıza gerek yok arkadaşlar, Tarih konularının hiç bir zaman değişmeyeceğini unutmamalıyız.

KPSS İslamiyet Öncesi Türk Devletleri

KPSS İslamiyet Öncesi Türk Devletleri

Tarih Soru Çöz

Tarih Soru Çöz bir seneler öğrencilerin gizli kodu gibi bir hale gelmişti. İnsanlar deli gibi tarih soruları ve çıkacak soruların tüyosunu aldım diyerek sabahlara kadar soru hatta cevap şıklarını ezberlediği günler henüz hafızamızdan yeni yeni siliniyor. Arkadaşlar Tarih Soru Çöz olayı Sinavcim.com gibi güncel tarih soruları ile daha önceki KPSS Tarih Çıkmış Sorular dan oluşan hazırlık sınavları yayınlayan sitelerde tarih dersine çalışmaktır. Günümüz teknolojilerini kullanarak Vapurda Otobüste Metrobüste nerede olursanız olun bu hazırlık testleri parmaklarınızın ucunda bulunmaktadır.

 

Türk eğitim tarihi soruları

Türk eğitim tarihi soruları ile KPSS Tarih soruları arasında fark yoktur  arkadaşlar. KPSS Tarih konusu aslında daha genel çalışılması gereken ve yukarıda tarif ettiğimiz gibi parçalara bölünerek anlamak üzerine çalışma yapılmalıdır. Türk eğitim tarihi soruları da yine bu tarz konuları ele almakla birlikte AÖF Sınıf öğretmenliği Lisans tamamlama dersi olarak alına bilmektedir. 

Kpss önlisans konuları

Kpss önlisans konuları içerisinde de bulunan Tarih, artık ayrıştırıcı sorularında sorulduğu bir sınav haline gelmektedir. İnsanlar Tarih çalışırken anlaması gerekmektedir ezberlemesi değil dediğimizde tamda bu olaydan bahsediyorduk aslında. Sizler için değersiz olan tarihin içerisinde küçük bir olay Kamu personeli seçme sınavında ayrıştırıcı soru haline gelebilmektedir. Hiç kimsenin önemsemediği bir olayın soru haline karşımıza gelmesi o olayı önemseyip çalışıp anlayanlar ile aynı puanı almayacaklardır muhtemelen. Kpss önlisans konuları içinde Tarih yine ayrıştırıcı soruları ile karşımıza çıkacaktır.

 

Konumuzun sonlandırmadan önce siz değerli ziyaretçilerimiz için Tüm KPSS Konularından oluşan Hazırlık testlerinin bulunduğu bölüme buradan ulaşabilirsiniz. KPSS İslamiyet Öncesi Türk Devletleri Test Çöz

 

 YORUMLAR

Sponsor Bağlantılar
SON YAZILAR
POPÜLER YAZILAR
SON YORUMLAR