• Matematik Bölümü Tercih Etmeli miyim ?

    Matematik Bölümü Tercih Etmeli miyim ? Bu gün sizlerle Matematik Bölümü Tercih Etmeli miyim ? sorusunun cevabını Üniversitede Hangi Bölümü Seçmeliyim...

Matematik Bölümü Tercih Etmeli miyim ?

Bu gün sizlerle Matematik Bölümü Tercih Etmeli miyim ? sorusunun cevabını Üniversitede Hangi Bölümü Seçmeliyim ?, Hangi Bölümü Okumalıyım ? gibi soruların cevaplarını arayacağız. Kendi fikirlerimizi, görüşlerimizi açıklayacak, sizlerin ve ailelerinizin neyi neden yapmaları veya yapmamaları konusunda tavsiyelerde bulanacağız.

 

Matematik Bölümü Tercih Etmeli miyim ? İnsanlar çok genç yaşta yapmış oldukları tercihler ile hayatlarını devam ettirmek zorunda kalacaklardır. Üniversite için tercih ettiğiniz bir bölüm kabusunuz olabilir. Bunun tam tersini düşünürsek Üniversite için yapmış olduğunuz bir tercih sizin hayatınızı kurtarmış iş sahibi yapıp hayatınızı kazanmanızı sağlamış.

 

Peki hangi bölüm tercihleri bunlar? Özellikle matematik söz konusu olduğunda kafa karıştırıcı bir konu olabilir. Matematik Bölümü Tercih Etmeli miyim ?  Binlerce kurslar, dershaneler sizleri bu bölüme hazırlamak için bekliyor. Yeteneğinizin olup olmadığı kimsenin umurunda değil aslında. Sanki parayı dershaneye ödedikten sonra dershanenin sizlere borcu varmış gibi. Yeteneğiniz yoksa dershaneyi satın alsanız ne fayda.

Matematik Bölümü Tercih Etmeli miyim ?

İyi bir Üniversiteye girebilmek için hangi matematik dersleri gerekli?

İyi bir üniversiteye girebilmek için kesinlikle ön matematik dersleri almanız gerekebilir. Devlet okullarımızın genelleme yapmadan yeterli olmayanlarının varlığını söylemek istiyorum. Öğrenmek isteyen ile sınıfta zorla tutulan öğrenciyi aynı kefeye koyup değerlendiren, o düşünce yapısıyla ders anlatmayı kesen veya anlatmak için anlatan öğretmenler devletten maaş almaya devam ettikçe sizler iyi bir kolej ve dershanedeki örencilerle aynı seviyede olmanız çok zor. İyi bir Üniversiteye girebilmek için hangi matematik dersleri gerekli? sorusunun cevabı ön dersler almalısınız.

 

Hangi Bölümü Okumalıyım ?

Seçeceğiniz bölüm hakkında hiç bir bilgim yok Hangi Bölümü Okumalıyım ? . Bu  herhangi bir problem yaratır mı? sorusuna şimdi den cevaben Hayır diyorum. Çünkü Üniversite bunun için var bilgi sahibi olmadığın bölümü sana öğretmek için oradalar. Tabi önceden bilgi ve tecrübesi olanlar sizden bir adım daha önde olsa da ekstra bir çalışma ile bu açık kapanabilir.

 

Maaşa bakarak bölüm seçmenizi tavsiye etmiyoruz. Çünkü ileride sevmediniz sizin fıtratınıza uygun olmayan sizinle bağdaşmayan bir meslek sahibi olmanız, sizin kariyerinizde ilerlemenizi engelleyecektir. Sürekli keşkeler ile yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Severek yapmayacağınız bir işte başarılı olmanız zor olacak ve o yüksek maaşları almanız mümkün olmayacaktır.

 

Hedefiniz mesleğinizde ilerlemek ve sürekli yenilikleri araştırmak, denemek başarıyı getirecektir. Zaten severek yaptığınız bir işten bu başarıyı sağlamak yüksek maaşı da getirecektir.

 YORUMLAR

Sponsor Bağlantılar
SON YAZILAR
POPÜLER YAZILAR
SON YORUMLAR